Page 27

Sytyke_4_2015

Sytyttääkö? - Liity jäseneksi Jäseniksi voivat liittyä kaikki tietojärjestelmäalasta kiinnostuneet henkilöt ja organisaatiot. Systeemityöyhdistys Sytykkeen jäseneksi liitytään Tieto- ja viestintätekniikan ammattilaiset TIVIA ry:n sivustolla tivia.fi/liity valitsemalla jäsenyhdistykseksi Systeemityöyhdistys Sytyke. Henkilöjäsenmaksu vuonna 2015 ilman lehteä on 58 € vuodessa, nuorelle opiskelijalle 19 € vuodessa. Jos olet jo TIVIAn jonkin toisen yhdistyksen jäsen, niin Sytykkeen lisäjäsenyys maksaa vain 15 € vuodessa. Lisätietoja: tivia.fi, sytyke.org, ja jasenasiat (ät) tivia.fi. Sytyke 4 • 2015 27 Systeemityöyhdistys Sytyke ry on Tieto- ja viestintätekniikan ammattilaiset TIVIA ry:n suurin valtakunnallinen teemayhdistys, joka jo vuodesta 1979 lähtien on kehittänyt tietojärjestelmäalan ammatillista osaamista. Sytyke yhdistää suomalaiset tietojärjestelmätyön ammattilaiset liiketoiminnasta teknisiin asiantuntijoihin. Käsittelemme alan ajankohtaisia teemoja, keskustelemme ja opimme yhdessä – hypetystä tervejärkisesti. Sytykkeen osaamisyhteisöissä samoista teemoista kiinnostuneet verkostoituvat asiantuntijatapahtumissa. Lisätietoja: www.sytyke.org. Hallitukseen kuuluu puheenjohtajan lisäksi varapuheenjohtaja sekä 3 – 5 varsinaista jäsentä ja 2 varajäsentä. Hallituksen sähköpostilista: info (at) sytyke.org. Anne Valsta, seminaarit ja viestintä Haaga-Helia ammattikorkeakoulu anne.valsta (at) sytyke.org Heikki Naski, puheenjohtaja viestintä ja tekniikka Edita Publishing puheenjohtaja (at) sytyke.org Timo Piiparinen, varapuheenjohtaja, oppilaitosyhteistyö Kymijoen Työterveys timo.piiparinen (at) sytyke.org Eija Kalliala, lehden päätoimittaja T:mi Eija Kalliala paatoimittaja (at) sytyke.org Jussi Nurminen, myynti Gofore jussi.nurminen (at) sytyke.org Tarmo Toikkanen, laivaseminaari, viestintä ja tekniikka NP-Ratkaisut Oy, Aalto-yliopisto tarmo.toikkanen (at) sytyke.org Ville Availa, osaamisyhteisövastaava Ambientia ville.availa (at) sytyke.org Mitro Kivinen mitro.kivinen (at) iki.fi HALLITUS 2015 VARAJÄSENET Timo Piiparinen timo.piiparinen (at) sytyke.org Anne Isotalo, kokousjärjestelyt Fennia anne.isotalo (at) sytyke.org Emilia Hjelm, opiskelijaedustaja Helsingin yliopisto emilia.hjelm (at) sytyke.org LIITTOKOKOUSEDUSTAJAT Minna Oksanen minna.oksanen (at) sytyke.org


Sytyke_4_2015
To see the actual publication please follow the link above